Filmy z pracy szlifierek taśmowych


      

        Przedstawiamy Państwu filmy z pracy szlifierek taśmowych model Gekon. Zaprezentowane zostały wybrane opcje pracy, przezbrajanie maszyny i wymiana pasa szlifierskiego. Mamy nadzieję, że załączone materiały okażą się pomocne w prawidłowym doborze maszyny. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

            Szlifierka taśmowa Gekon Mikro jest niewielką maszyną, przeznaczoną do szlifowania i polerowania drobnych przedmiotów. Główną zaletą szlifierki jest jej duża uniwersalność. Szybka zmiana konfiguracji, umożliwia łatwą pracę nawet z przedmiotami o skomplikowanych kształtach. Urządzenie powinno być przytwierdzone do stołu, tak aby uzyskać maksymalną stabilność pracy. Zastosowane komponenty, gwarantują długą eksploatację.

           Szlifierkę Gekon 100 szczególnie polecamy do zastosowań przemysłowych. Jest szczególnie pomocna w firmach zajmujących się wytwarzaniem : konstrukcji stalowych, lamp, produkujących ogrodzenia i barierki. Maszyna doskonale sprawdza się podczas szlifowania stali nierdzewnej. Otwarta górna część może być stosowana do szlifowania blach lub profili. Gekon 100 posiada betonową podstawę, którą dodatkowo można przytwierdzić do wylewki.

           Zaletą szlifierki taśmowej do metalu Gekon Mini jest możliwość stosowania dwóch pasów w obrębie jednej maszyny. Jest to bardzo pomocne przy pracach szlifierskich wymagających dwóch etapów szlifowania. Szlifierka taśmowa posiada konstrukcję warsztatową. Dlatego nie jest zalecane stosowanie jej do pracy ciągłej przy pełnym obciążeniu. Do takich zastosować polecamy szlifierki Maxi lub 100. Szlifierka najczęściej stosowana jest w zakładach produkcyjnych w których szlifowanie nie jest intensywne. Bardzo dobrze sprawdza się również w pracach warsztatowych np: ostrzenie narzędzi, szlifowanie kształtowników itp.

           Szlifierka Gekon Maxi doskonale sprawdza się w dużych zakładach produkcyjnych. Jej konstrukcja przystosowana jest do ciężkiej pracy. Właśnie dlatego często decydują się na jej zakup odlewnie, producenci samochodów i firmy zbrojeniowe. Duża otwarta konstrukcja zapewnia bardzo dobrą wentylację pasa. Dzięki temu może być eksploatowany przez dłuższy czas. Maszyna może być wyposażona w szereg akcesoriów ułatwiających pracę. Dodatkowo na życzenie klienta możemy wykonać dodatkowe uchwyty, prowadnice itp.

           Gekon Alfa to mała szlifierka taśmowa wolnoobrotowa, umożliwiająca wykonywanie prac precyzyjnych. Bardzo dobrze sprawdza się podczas szlifowania cynku, w odlewniach. Powszechnie stosowana jest podczas renowacji antyków, produkcji elementów z tworzyw itp.

           Szlifierka taśmowa szeroko taśmowa stosowana jest do szlifowania szerokich elementów. Ruchomy adapter daje możliwość szlifowania pionowego lub poziomego. Urządzenia tego typu stosowane są w firmach zajmujących się produkcją sprzętu RTV i AGD. Konstrukcja szlifierki liczy sobie już, kilkanaście lat. Jednak rzeczy dobrych nie należy zmieniać. Maszyny od lat eksploatowane są w trudnych warunkach, o zadowoleniu klientów może świadczyć fakt iż, po latach użytkownicy decydują się na zakup kolejnych maszyn tego typu.