Szlifierka taśmowa wolnoobtorowa z wąskim pasemPasowe urządzenie szlifierskie Alfa


       Gekon Alfa to szlifierka taśmowa przeznaczona do zastosowań specjalistyczny. Jej główną zaletą jest wysoka stabilność i cicha spokojna praca. Parametry te zostały uzyskane dzięki zastosowaniu specjalnych odlewów na wszystkie główne części maszyny. Niewielka prędkość obrotowa taśmy jest szczególnie pomocna podczas szlifowania elementów wykonanych z drewna i tworzywa.


       Standardowo szlifierka taśmowa wyposażona jest w oporową listwę i podpórkę. W związku z niską prędkością obrotową, maszyna nie jest przeznaczona do ciągłego szlifowania stali. Najczęściej znajduje zastosowanie : w protetyce, podczas renowacji antyków, precyzyjnych pracach jubilerskich, szlifowania elementów dekoracyjnych i innych zastosowaniach w których wymagana jest duża powierzchnia otwartego pasa o niewielkiej szerokości.

Szlifierka Gekon alfa to mała maszyna przeznaczona do wykonywania prac precyzyjnych. Niska prędkość obwodowa taśmy nie powoduje nadpalania szlifowanego materiału. Szlifierka taśmowa szczególnie polecana jest do zastosowań wymagających niewielkich drgań pasa.


        Taśmy ścierne powinny być dobrane zgodnie z wymaganiami chropowatości powierzchni przedmiotu obrabianego. Mogą być stosowane pasy o elastycznym podłożu jak również taśmy o stałej podstawie. Ziarnistość elastycznych pasów do użycia z maszyną szacuje się na granulację od 40 do 800. Ponadto, istnieje możliwość zastosowania specjalnych pasów do prac wykończeniowych. Lampka oświetleniowa w modelu Alfa jest wyposażeniem dodatkowym.