Szlifierka pasowe do metalu GEKON Maxi - dla odlewni


       Gekon Maxi to największa z oferowanych przez nas szlifierek taśmowych. Maszyna zbudowana jest w kształcie trójkąta z jednym ramieniem wysuniętym do przodu. Szlifierka posiada regulację pozycji. Konstrukcja szlifierki przystosowana została do pracy ciągłej podczas przemysłowego szlifowania metali. Silnik o mocy 3 kW umożliwia szlifowanie dużych elementów np.: odlewów. Maszyna najczęściej znajduje zastosowanie w odlewniach i kuźniach.

Do pracy w odlewniach polecamy szlifierka taśmowa do metalu Gakon Maxi

       Pas o długości czterech metrów szybko się chłodzi, nawet podczas intensywnego szlifowania materiału. Konstrukcja otwarta polepsza wentylację części roboczych maszyny. Duży ciężar własny ( 145 kg) zapewnia stabilność podczas przystawiania materiału do taśmy.


       Szlifierka taśmowa może być wyposażona w szeroki zakres akcesoriów, samo przezbrojenie jest proste i szybkie. Standardowym ustawieniem pracy jest koło o średnicy 350 mm. Zostało ono pokryte gumą, dzięki czemu transmisja pasa szlifierskiego jest bardzo precyzyjna. W szlifierce pasowej można zastosować kontrę składającą się z dwóch rolek 80 mm dzięki czemu uzyskuje się otwartą część pasa. Na życzenie klienta mogą być wykonane rolki o innych średnicach np. : 13 mm. Dzięki małej powierzchni kontaktowej z łatwością można prowadzić szlifowanie przestrzeni wewnętrznych.

       Gekon Maxi może być również wyposażony w automat do szlifowania rurek i prętów. Urządzenie poprzez docisk powoduje automatyczne przesuwanie i szlifowanie materiału. Adapter do szlifowania rur może pracować z elementami o średnicy od 15 do 80 mm. Na potrzeby odlewni szlifierka taśmowa może być wyposażona w chwytak dociskowy materiału. Umożliwia on montaż elementów i łatwe szlifowanie bez obawy o poparzenie materiałem lub odbicie od pasa. Szlifierka do odlewni dodatkowo może być wyposażona w przegubowe ramie umożliwiające obrót w stosunku do swojej osi.


Poziom nachylenia pasa w maszynie Maxi

Poziom regulacji nachylenia adaptera w standardowej wersji maszyny.


       Najczęstszym zastosowaniem maszyny jest szlifowanie: stali, stali nierdzewnej, barierek, elementów ogrodzeń, części motoryzacyjnych, tworzyw sztucznych i drewna. Silnik o dwóch prędkościach pracy 32 i 16 m/s umożliwia dobranie optymalnej prędkości pasa, do typu przerabianego materiału.