Szlifierka taśmowa - przemysłowa stacjonarna          Szlifierka taśmowa na pas bezkońcowy Gekon 100 przeznaczona jest do ręcznego szlifowania przedmiotów metalowych takich jak blachy, kształtowniki i profile. Maszyna napędzana jest silnikiem elektrycznym, który umożliwia zmianę prędkości pasa z 36 metrów na sekundę do 18 metrów na sekundę. Mniejsza prędkość obrotowa jest odpowiednia do szlifowania miedzi, elementów drewnianych, tworzyw sztucznych i innych materiałów wymagających niższej prędkości pasa. Wyższa prędkość znajduje zastosowanie przy szlifowaniu stali, żeliwa i stali nierdzewnej.


Na zdjęciu przedstawiona jest szlifierka taśmowa Gekon 100 do szlifowania stali

         Konstrukcja szlifierki została zaprojektowana z myślą o wysokiej ergonomii pracy. Szlifierka taśmowa posiada niski poziom hałasu i niewielki poziom bicia pasa. Elementy mogą być szlifowane na: dysku kontaktowym o średnicy 200 mm, na górnej otwartej części pasa, w dolnej części pomiędzy parą rolek 80 mm (kontra)- z podpórką lub bez, na jednym z kół pasowych.Podczas szlifowania można skorzystać ze wspornika do podtrzymania materiału. Taśmy ścierne należy dobierać wg. oczekiwań w zakresie dokładności obrabianej powierzchni. Ziarnistość pasa dla maszyny Gekon 100 powinna mieścić się w zakresie pomiędzy 24 - 800.

          Szlifierka na pas bezkońcowy została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów, urządzenie posiada certyfikat CE oraz rewizję elektryczną. Maszyna szczególnie polecana do zastosowań przemysłowych.


Podstawowe cechy szlifierki taśmowej do metalu Gekon 100:

- błyskawiczna wymiana pasa szlifierskiego
- trwały i niezawodny napęd o mocy 2,5 i 3,3 kW
- uniwersalne zastosowanie : możliwość szlifowania dużych elementów
- w standarcie kładka odcinająca
- długi dobrze chłodzący się pas
- wbudowane gniazdo do podłączenia odciągu
- płynne centrowanie pasa
- możliwość szlifowania ciągłego na górnej otwartej taśmie
- szlifierka może pracować z pasami elastycznymi lub włókniną polerską   Podstawowe wyposażenie:

   - Instrukcja stosowania i obsługi szlifierki taśmowej Gekon 100
   - Kontaktowe koło 200mm
   - Kontaktowa dwurolka (kontra z otwartym pasem)
   - Podpórka
   - Klucz 6HR 10

           

  PARAMETRY SZLIFIERKA GEKON 100
  Długość pasu [mm] 2500
  Szerokość pasa [mm] 100
  Prędkość pasa[m/s] 36(18)
  Moc [kW] 3,3(2,5)
  Rozmiary [mm] 500x1000x950
  Waga [kg] 220


            Szlifierka taśmowa przemysłowa GEKON 100 umożliwia zmianę konfiguracji oprzyrządowania. Należy jednak zawsze pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa, może być tylko stosowany jeden obszar szlifowania. – pozostałe części otwarte szlifierki, które nie są obecnie używane powinny być zabezpieczone osłoną!. Zdejmowane pokrywy, podpórka i wychwyt iskier mocowany jest do obudowy przy pomocy zaciskowych zaczepów / klucz imbusowy 10.  Koło szlifierka taśmowa - dwurolka

  Dwurolka w szlifierce Gekon 100 może być wykonana w wersji z kołami gumowanymi lub aluminium utwardzane powierzchniowo


  Podczas szlifowania można skorzystać z następujących ustawień i oprzyrządowania:

  - kontaktowe koło o średnicy 200 mm z/bez podpory
  - górna równa powierzchnia z podporą lub odkryta bez podpory
  - dwurolka z/bez podpory, z/bez podkładki pasa

         Podpórka materiału jest wyposażona w dwa rowki, które pozwalają na montaż dodatkowych pomocniczych docisków tak aby zapewnić powtarzalność prostego szlifowania. Podczas pracy z szlifierką należy zawsze montować podpórkę materiału jak najbliżej taśmy szlifierskiej - zapobiega to wciągnięciu materiału.

Szlifierka taśmowa z kołem o średnicy 20 cm - do szlifowania metali i wstępnego obrabiania przedmiotów
Podstawowe ustawienie dla szlifowania na kontaktowej kładce 200 mm znajduje zastosowanie podczas szlifowania profili, fazowaniu materiału, szlifowania naddatku materiału z profili, wstępnym szlifowaniu odlewów. Doskonale sprawdza się podczas szlifowania : stali nierdzewnej.Szlifierka taśmowa na pas bezkońcowy - konfiguracja stosowana przy szlifowania płaskich przedmiotów o dużych wymiarach
Szlifowanie na równej górnej części pasa jest wygodne podczas obrabiania większych powierzchni np. w odlewach lub profilach

Na zdjęciu szlifierka taśmowa do szlifowania blach
Szlifowanie na górnej otwartej powierzchni pasa jest wygodne podczas obrabiania długich profili lub szlifowania blach.

Na zdjęciu pokazano szlifierkę taśmową z podporą pasa

Dwurolka z podpórką ma podobne zastosowanie jak górna otwarta powierzchnia. W tym ustawieniu można szlifować dłuższe kawałki prętów, rurek itp. Po zdemontowaniu podpory pasa i użyciu elastycznej taśmy istnieje możliwość zaokrąglania powierzchni obrabianych przedmiotów.

Płyty szlifierki wykonano z materiału Hardox

Płyty robocze zostały wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox

Szlifierka taśmowa do metalu Gekon z kołem gumowanymUwaga: W standardowej wersji wykonania na maszynie nie można szlifować materiałów których pyły mogą okazać się wybuchowe lub stanowić zagrożenie dla operatora. Szlifierki z odpowiednimi zabezpieczeniami wyceniane są indywidualnie.