Szlifierka taśmowa przemysłowa do blach         Przemysłowa szlifierka taśmowa model Gekon 150, to urządzenie łącząca cechy szlifierki pionowej i poziomej. Dzięki przegubowemu osadzeniu adaptera szlifierskiego, możliwa jest szybka zmiana płaszczyzny pracy. Szlifierka pracuje z pasem o szerokości 15 cm i długości 1720 mm. Duża szerokość taśmy jest szczególnie pomocna podczas szlifowania odlewów, blach i innych szerokich elementów. Silnik elektryczny o mocy 3,3 kW i 2,5 kW napędza pas z prędkością 28 i 14 metrów w ciągu sekundy.

Szlifierka taśmowa przemysłowa Gekon 150 umożliwia szybką zmianę trybu pracy adeptera - szlifierka taśmowa pionowa lub pozioma.


        Szlifierka taśmowa zakończona jest kołem o średnicy 10 cm. Podczas pracy można skorzystać z podpory materiału dzięki czemu obsługa maszyny jest bardziej komfortowa. Podpora może być również stosowana jako ogranicznik na górnej otwartej części taśmy. Szlifierka wyposażona jest w osłony wszystkich dostępnych miejsc pracy. Specjalne wycięcia w obudowie umożliwiają szybką zmianę pasa. Dodatkowo maszyna posiada regulację bocznego ułożenia taśmy, dzięki czemu można przeprowadzić szybkie centrowanie.         Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania maszyny z regulowaną prędkością pasa.

        

Pasy ścierne należy dobierać zgodnie z oczekiwaniami w zakresie dokładności obrabianej powierzchni. Ziarnistość taśmy powinna mieścić się w zakresie 40 do 800.Podstawowe wyposażenie :

- Instrukcja stosowania i obsługi szlifierki taśmowej GEKON 150
- Podpora materiału