Nożyce do cięcia ceowników i kątowników


          Nożyce Kajman z profilowanymi nożami umożliwiają szybkie przecinanie : ceowników, kątowników, teowników i płaskowników. Maszyna posiada wymienne wkładki przystosowane do różnych profili. Gilotyna podczas cięcia nie powoduje deformacji materiału.


          Nożyce uniwersalne są bardzo tanie w eksploatacji, proces cięcia nie powoduje powstawania pyłów i iskier. Maszyna wykonuje 19 cykli w ciągu minuty, pobór mocy 5 kW.

Nożyce przecinają bez deformacji różne typy kształtowników : ceowniki, kątowniki          Nożyce KA-200 przeznaczone są do szybkiego przecinania metali tj: druty, pręty i kształtowniki. Maszyna składa się z silnika elektrycznego o mocy 1.5 kW zasilanego napięciem 220V. Dzięki zastosowaniu dwóch szczęk : tnącej i przytrzymującej praca z materiałem jest bardzo łatwa. Do obsługi maszyn wystarczy jeden pracownik. Nożyce doskonale sprawdzają się w procesach produkcyjnych podczas przygotowywania materiału jak również w zakładach zajmujących się recyklingiem odpadów. Praca nożyc uruchamiana jest ręcznie, szybkość pracy wynosi 12 cykli w ciągu minuty.          W przeciwieństwie do innych metod przecinania, nożyce KA-200 w procesie cięcia nie emitują: gazu, pyłu, iskier i temperatury. Jest to szczególnie istotne podczas przecinania materiałów wymagających cięcia na zimno. Dzięki zastosowaniu napięcia 220 V, maszyna może być używana w hali, warsztacie, na placu budowy, jak również w gospodarstwach domowych. Zastosowanie opatentowanych noży zapewnia długą żywotność pracy. Noże z tego samego materiału stosowane są w naszych większych maszynach posiadających zastosowanie np. do łamania szyn kolejowych.

Nożyce do przecinania drobnych metali i kabli

Nożyce do przecinania kabli i drobnych metali - napęd nożny.


          Nożyce elektryczne KA-200 z powodzeniem zastępują, piły i szlifierki kątowe w punktach sprzedaży stali użytkowej. Maszynę można wyposażyć w noże dedykowane co umożliwia cięcie materiału bez deformacji. Dodatkowo maszyna może być użyta podczas przecinania innych materiałów takich jak : drewno, tworzywa sztuczne, odpady elektroniczne.W ofercie posiadamy również inne maszyny dedykowane do cięcia blach, stali i profili. Na terenie Polski pracuje ponad 400 naszych urządzeń.