Szlifierki taśmowe pasowe stacjonarne do metalu       Szlifierka pasowa stacjonarna Gekon Mini to sprawdzona konstrukcja, wykorzystująca dwa pasy szlifierskie. Dzięki temu można na jednej maszynie wykonywać zarówno obróbkę wstępną jak również wykończenie finalne. Szlifierka jest maszyną warsztatową dlatego jako jedyna z serii maszyn Gekon nie nadaje się do pracy przy obciążeniu ciągłym. Urządzenie doskonale sprawdza się w zakładach mechanicznych, ślusarniach, firmach zajmujących się produkcją ogrodzeń, części samochodowych itp.

Na zdjęciu: Szlifierka taśmowa do metalu posiada dwa pasy dzięki czemu jest bardzo uniwersalna.        Maszyna posiada pochylny adapter szlifierski dzięki czemu może pracować w ułożeniu pionowym i poziomym. Podstawa betonowa zapewnia stabilność całej konstrukcji. Nawet podczas szlifowania większych elementów nie dochodzi do drgań maszyny. Szlifierka posiada wbudowany wychwyt iskier i pyłów do którego można podłączyć odsysanie. Wymiana pasa szlifierskiego jest błyskawiczna, natomiast urządzenie do ustalania pozycji taśmy zostało zlokalizowane z boku szlifierki.

       Szlifierki taśmowe wyposażone są w silnik o mocy 1,7 kW o zmiennej prędkości obrotowej 15 i 30 metrów na sekundę. Dzięki zastosowaniu dwóch biegów, możecie Państwo szlifować szeroki zakres materiałów zarówno twardych takich jak stal i stal nierdzewna jak również materiałów miękkich typu drewno i tworzywa.

       Podstawową opcją pracy jest wykorzystanie koła kontaktowego 20 cm z podgumowaną częścią roboczą. W takiej opcji można wykorzystać również płaską część pasa podpartego od dołu. Podczas szlifowania załamanych kształtów doskonale sprawdza się otwarta część pasa ( zawieszona pomiędzy dwoma rolkami o średnicy 60 mm). Szlifierka taśmowa stacjonarna może pracować z pasami o granulacji od 40 do 800. Dodatkowo jeden z pasów może być zastąpiony : szlifierką Gekon Mikro, tarczą kamienną lub tarczą polerską.