SZLIFIERKI TAŚMOWE DO METALU GEKON MIKRO


      Szlifierka taśmowa stołowa Gekon Mikro to mała i wydajna maszyna ułatwiająca proces szlifowania metali. Urządzenie posiada silnik o dwóch prędkościach obrotowych - prędkość obwodowa pasa 15 m/s i 30 m/s. Zaletą tej szlifierki jest łatwa wymiana pasa i oprzyrządowania. Szyna montażowa umożliwia stosowanie szerokiego zakresu akcesoriów. Maszyna doskonale sprawdza się podczas szlifowania drobnych kształtów oraz małych odlewów. Jednocześnie jej konstrukcja zapewnia ciągłą pracę w zastosowaniach przemysłowych np. w odlewniach lub kuźniach. W szlifierce można stosować pasy o granulacji od 80 do 800, w podstawowej wersji maszyny istnieje również możliwość zamontowania pasa z włókniny do polerowania lub nadawania faktury szczotkowanej materiału.

Szlifierka taśmowa do metalu Gekon Mikro - stacjonarna Szlifierka taśmowa do metalu jest jedną z najczęściej sprzedawanych maszyn       Zdjęcie przedstawia szlifierkę taśmową Gekon Mikro z Boku


Zobacz film z pracy maszyny

      Stół wsporczy ma za zadanie podtrzymanie materiału, jego płynne pochylenie w stosunku do powierzchni pasa umożliwia szlifowanie powtarzalnych kątów. Kontra może być zamieniona w jedną rolkę o średnicy 50 mm. Szlifierka może równiez pracować z kołem gumowanym o średnicy 200 mm lub uchwytem na rolkę małych średnic 15mm i 30 mm.

Obrazek przedstawia małą rolkę zamontowaną na szlifierce taśmowej

      Małe rolki zapewniają dostęp do dużej części luźnego otwartego pasa, natomiast powierzchnia robocza umożliwia szlifowanie otworów i zagłębień . W ustawieniu kontra, listwa oporowa może podpierać dolną część pasa dzięki czemu po dołożeniu materiału pas nie ulega wygięciu. Ułatwia to szlifowanie idealnie równych powierzchni.

Na zdjęciu szlifierka pasowa z podparciem pasa

      Szlifierka została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów, urządzenie posiada certyfikat CE oraz rewizję elektryczną. Niski poziom drgań i cicha praca gwarantują komfortową obsługę w szczególności w zastosowaniach przemysłowych. Szlifierka posiada otwory montażowe umożliwiające jej przytwierdzenie do stołu roboczego lub stanowiska pracy.


Szlifierka taśmowa koło


Podstawowe cechy szlifierki taśmowej Mikro:

- błyskawiczna wymiana pasa szlifierskiego
- trwały i niezawodny napęd
- bezpieczna obsługa
- niski poziom hałasu i drgań na pasie
- uniwersalne zastosowanie
- wbudowana rynienka do wychwytu
- możliwość szlifowania drobnych elementów na mini rolce
- wbudowane gniazdo do podłączenia odciągu
- płynne centrowanie pasa
- szlifierka może pracować z pasami elastycznymi lub włókniną polerską
- automatyczny napinacz pasa
- szybka zmiana konfiguracji dzięki szynie montażowej
- dwie prędkości obrotowe

Zdjęcia prezentują różne konfiguracje pracy szlifierki taśmowej - Kontaktowe koła występują w różnych średnicach w wersjach gumowanych


Przykładowe konfiguracje szlifierki Gekon Mikro - zdjęcia poglądowe


  PARAMETRY GEKON mikro
  Długość pasa [mm] 1500
  Szerokość pasa [mm] 50
  Prędkość[m/s] 30(15)
  Moc [kW] 0,85
  Rozmiary [mm] 350x450x650
  Waga [kg] 35


  SZLIFIERKA TAŚMOWA GEKON MIKRO SPECIAL

  Szlifierka taśmowa Mikro może być wyposażona w falownik co umożliwia płynną regulację obrotów. Na zdjęciu szlifierka z falownikiem


  Szlifierka taśmowa Mikro może być wyposażona w falownik


  Rolki wypuszczane do szlifierki taśmowej

  Rolki do szlifierki taśmowej

  Istnieje możliwość wyposażenia maszyny w rolki o średnicy : 32 mm, 42 mm, 55 mm, 80 mm, 100 mm, oraz miękkie (40 Shore)

           Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta, pragniemy poinformować iż istnieje możliwość wykonania szlifierek taśmowych na indywidualne zamówienie. Maszyna konstrukcyjnie będzie dostosowana do Państwa oczekiwań, posiadamy kilkudziesięcioletnie doświadczenie w konstruowaniu urządzeń szlifierskich. Szlifierki wykonywane na zamówienie klienta znajdują zastosowanie mi. : w zakładach zbrojeniowych, odlewniach gdzie stosowane są do prób materiałowych, szlifierki wolno obrotowe z falownikiem i płynną regulacją prędkości, szlifierki specjalistyczne dla motoryzacji oraz urządzenia stosowane w protetyce.  Na zdjęciu : szlifierka taśmowa do szlifowania metalu Mikro osadzona na podstawie betonowej

  Szlifierka Gekon Mikro może być osadzona na stopie betonowej.

  Odciąg pyłu i iskier w szlifierce taśmowej

  Szlifierka posiada kosz do podłączenia odciągu.

  Szlifierka taśmowa stacjonarna może być stosowana podczas szlifowania stali, żeliwa, stali nierdzewnej, drewna i innych materiałów

  Na zdjęciu szlifierka taśmowa stacjonarna z opcją : kontra, koło kontaktowe, mini rolka z wyciskaczem i dodatkowy pas.

  Na zdjęciu przedstawiona jest szlifierka taśmowa do odlewów - wykonanana na zamówienie


  Zaprezentowana szlifierka taśmowa może być stosowana do szlifowania stali nierdzewnej


  Szlifierka taśmowa do metalu - stacjonarna z dwoma pasami

  (3/26): W zastosowaniach amatorskich rynienka szlifierki po zaślepieniu może być zalana wodą dzięki czemu przy braku odciągu zredukowane zostanie zapylenie. (4/26): Szlifierka na pas bezkońcowy została wyposażona w wyłącznik total stop. Rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracy. Urządzenie posiada deklarację zgodności ze znakiem CE. Instrukcja obsługi w języku polskim. (5/26): Szlifierka taśmowa Mikro może posiadać kładki o różnej średnicy. W zależności od typu obrabianego materiału możliwe jest zastosowanie rolek o średnicy od 10 do 55 mm. Rolki mogą być pogumowane lub stalowe. Na życzenie klienta wykonywane są rolki z mocowaniem jedno lub dwu stronnym. (6/26): Koło pasowe pogumowane do szlifierki taśmowej- Kładka kontaktowa może być wykonanan w wersji gładkiej lub nacinanej. Rolki zostają wyważone dynamicznie, gwarantuje to niski poziom drgań przenoszących się na pas. (7/26): Kontra - szlifierka posiada otwarty pas na którym można szlifować rurki i pręty. W tym ustawieniu istnieje możliwość zamontowania podpory pasa dzięki czemu uzyskuje się powierzchnię pionową. Podczas pracy można stosować stolik ułatwiający prowadzenie materiału. Stolik posiada możliwość zmiany ustawienia kąta w stosunku do powierzchni roboczej. (8/26): Szyna montażowa umożliwia szybką zmianę konfiguracji pracy. W przypadku szlifowania nietypowych przedmiotów istnieje możliwość zastosowania specjalistycznych rolek kontaktowych.
  (17/26): Szlifierka posiada solidną konstrukcję dzięki czemu może być stosowana w zastosowaniach przemysłowych. (18/26): Wtyk elektryczny posiada szybką możliwość zmiany bolca fazowego - łatwa zmiana obrotów silnika. (9/26): Gniazdo do podłączenia odciągu do szlifierki taśmowej umożliwia utrzymanie czystości na stanowisku pracy. (10/26): Górna powierzchnia pasa posiada ruchomą osłonę, dzięki czemu możliwe jest zasłonięcie nieużywanej części pasa. (11/26): Maszyna posiada dwie prędkości pracy. Umożliwia to szlifowanie szerokiego zakresu materiałów. Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania maszyny z falownikiem. (12/26): Podpora robocza posiada podkładkę grafitową.
  (13/26): Szlifierka może posiadać silnik elektryczny osadzony z prawej lub lewej strony. (14/26): Rolki szlifierki taśmowej mogą być wykonane z gumy bez zawartości grafitu ( Biała guma) (15/26): Gekon Mikro został zabezpieczony elektrycznie przeciwko przegrzaniu i przeciążeniu silnika. (16/26): Regulacja centrowania pasa realizowana jest przy pomocy gałki - operacja ta nie wymaga dodatkowych narzędzi. (19/26): Łopatki wentylatora skutecznie chłodzą silnik elektryczny. (20/26):
  (21/26): (22/26): (23/26): (24/26): (26/26): (1/26): Szlifierka taśmowa na pas bezkońcowy może być umieszczona na stole warsztatowym lub zabudowana na stojaku z podstawą betonową. Maszyna posiada otwory do zakotwienia.

  Szlifierka taśmowa z dmoma pasami, szlifierki taśmowe przemysłowe do metalu

  Szlifierka taśmowa do metalu z dwoma pasami - możliwe konfiguracje pracy

  Szlifierka taśmowa do metalu z dwoma pasami

  Szlifierka taśmowa do metalu do pracy z robotem - szlifierka do robota

  Szlifierka taśmowa pasowa przeznaczona do pracy z robotem. Szlifierka dwu pasowa - napęd realizowany przu pomocy pasa umieszczonego w nodze maszyny. Dwie granulacje pasa umożliwiają wykonanie kilku operacji przy pomocy robota.

  Szlifierka taśmowa do metalu z falownikiem umożliwiającym regulację obrotów

  Szlifierka taśmowa do metalu z falownikiem - zasilanie 230 V

  Szlifierka taśmowa do pracy z robotem - szlifierka taśmowa Gekon mikro może pracować z robotem

  Szlifierka taśmowa Gekon Mikro do pracy z robotem. Szlifierka taśmowa do metalu napędzana jest przy pomocy pasa umieszczonego wewnątrz nogi podstawy. Dwie granulacje pasa umożliwiają obróbkę wstępną i finalną przez ramie robota.

  szlifierka-tasmowa-do-metalu-z-dlugim-otwartym-pasem-3 (386 kB)
  Szlifierka taśmowa z długim otwartym pasem - Gekon Mikro special