Piła taśmowa do metalu PPS 230


Piła taśmowa do metalu
     Piła taśmowa PPS 230 charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością konstrukcji ramienia, co zapewnia optymalną stabilność i dokładność cięcia. Dodatkową zaletą jest prowadzenie taśmy we wkładkach z węglika. Maszyna wyposażona jest w płynną regulację posuwu oraz przekładnię ślimakową z dwubiegowym silnikiem do zmiany szybkości taśmy. Ramię piły osadzone jest na liniowej prowadnicy kulkowej, a jego prostoliniowy ruch możliwy jest w dwóch trybach - automatycznym lub ręcznym.

Piła taśmowa do cięcia metalu

     Napięcie taśmy za pomocą nakrętki napinającej jest kontrolowane przez wyłącznik krańcowy, który wyłącza napęd taśmy w przypadku jego zerwania. Podnoszenie ramienia piły zapewnia siłownik hydrauliczny oraz pompa hydrauliczna. Za pomocą regulowanych ograniczników końcowych można wpływać na ruch pionowy ramienia. Ramię można także obracać względem imadła o 45°/60° dla cięć ukośnych. Imadło zaciskane jest ręcznie z szybką regulacją w zależności od ciętego profilu.

Parametry techniczne piła taśmowa stacjonarna do metalu

     Emulsja do chłodzenia i smarowania taśmy podawana jest do kostek prowadzących przez pompę, którą wraz ze zbiornikiem umieszczono na stojaku, gdzie znajduje się także agregat hydrauliczny. Rozdzielnica elektryczna z elementami sterowania jest na ramieniu piły.

Stacjonarna przemysłowa piła taśmowa Piła taśmowa do metalu

     Piła taśmowa PPS 230 przeznaczona jest do cięcia prętów i profili ze stali, metali kolorowych oraz twardych tworzyw sztucznych. Ze względu na ruch liniowy taśmy piłę można użyć do nacinania oraz wycinania części elementów, które w innym przypadku należałoby poddać frezowaniu. Konstrukcja piły umożliwia również wykonywanie cięć ukośnych pod kątem do 60 stopni.